BİRİKTİRDİĞİN DEĞİL, PAYLAŞTIĞIN SENİNDİR.

Değerli Meslektaşlarım;

Seçimin, barış ve dayanışma içinde gelişmenin, dürüstlükle ve adaletle yönetilmenin yolunu açacak sonuçlar belli oldu. Nisan ayı Türkiye için önemli bir ay olacak. Aylardır tüm partiler büyük bir çabayla çalıştılar.  31 Mart’da yapılan yerel seçimde kazanan Ordu ilimize hizmet için seçilen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi GÜLER’i, ilçe belediye başkanlarını ve mali müşavir belediye meclis üyelerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.

Nisan ayına yoğun bir gündem ile girmekteyiz. Gelir Vergisi beyannamelerini bitirip, Kurumlar Vergisi Beyannamelerini hazırlamaya başlıyoruz.

Bu ay da eğitimlerimizle meslektaş ve stajyerlerimizin yanındayız. 4 Nisan’da Odamız Toplantı Salonu’nda E. Hesap Uzmanı YMM Okan COŞGUN’un Sunumu İle Kurumlar Vergisi Özellikli Konular ve İndirimli Kurumlar Vergisi Uygulaması Konulu semineri gerçekleştirdik. Değerli hocamıza göstermiş olduğu katkılardan dolayı, meslektaşlarımıza ve stajyerlerimize ise katılımlarından  dolayı teşekkür ederim.

Mart Ayı İçerisinde; Bursa SMMM Odası’nın düzenlemiş olduğu Meslekte 30. Yıl Yemeğine Odamızı temsilen katıldım. 6 yıl boyunca muhasebe dünyasına farklı bir iz bırakan, özü ve sözü bir olan Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez’e mesleğimize katmış olduğu değer ve emeklerden dolayı teşekkür ediyorum.

Ticaret Bakan Yardımcısı Zekai UÇARMAK’ın katılımı ile Ordu ekonomisini geliştirmeye yönelik fikir, görüş ve önerilerin dile getirildiği "Ordu Esnaf-Tacir Buluşması" toplantısına Odamızı temsilen katıldım. Toplantıda esnaf ve tacirlerin uygulamada yaşadığı sorunları dile getirerek, bağımsız denetime tabi olmayan şirketlerde denetim organının olmadığını ifade ettim. Bu konuda bakanlığın ve TÜRMOB’un ortak bir yönetmelik çalışması yapılarak eksikliklerin giderilmesinin talep edildiğini dile getirdim. İç Ticaret Genel Müdürü Sayın Adem Başer ise konunun çözüldüğünü ve yakında söz konusu yönetmeliğin yayınlanacağını ifade etti. Kendilerine konunun takipçileri oldukları için teşekkür ediyorum.

Hukuk sistemimizin vazgeçilmez unsurlarından savunma sorumluluğuyla yükümlü avukatlarımız, vatandaş-devlet ilişkilerinin çağdaş çerçevede yürümesi açısından önemli bir görev yapmaktadırlar. Bu vesile ile tüm Avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü'nü kutlarım.

Yüzlerinde gülücüklerin, kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmamasını temenni ettiğimiz, bunun için büyük gayret sarf ettiğimiz bütün çocuklarımızın ve Türk ulusunun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere, ilk meclisin kurucu üyelerini, ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliği uğrunda canlarını feda eden bütün şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.


Ordu Mali Müşavirler Odası olarak, meslek mensuplarımıza ve stajyerlerimize başarılı ve mutluluk dolu günler dilerim. 

Sevgi ve saygılarımla,

SMMM Bahadır BAŞ

    Oda Başkanı