Değerli Meslektaşım;

Ekim ayının asla atlanıp, unutulmayacak en temel özelliği, 29 Ekim 1923; Bu tarihi gün, bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür. Türkiye Cumhuriyeti, tarih sahnesinden silinmek istenen bir milletin var oluşunun, sömürge olarak değerlendirilmek istenen bir ulusun sömürge olmaktan kurtulup Türkiye coğrafyasının vatana dönüştürülmesinin bir simgesidir. Türkiye Cumhuriyeti, bu siyasi coğrafyanın ekonomik olarak da vatan hâline getirilmesinin, Kurtuluş Savaşı'yla kazanılan zaferin ekonomik zaferle taçlandırılmasının adıdır.

Cumhuriyet karanlıktan aydınlığa yürüyüştür.

Cumhuriyet hukukun üstünlüğüdür, yargının bağımsızlığıdır.

Cumhuriyet insan haklarıdır, düşünce ve vicdan özgürlüğüdür.

Cumhuriyet kadın erkek eşitliğidir.

Cumhuriyet demokrasinin en çağdaş ve mantıklı uygulamasını temin eden hükûmet şeklidir.

Cumhuriyet ilim ve ahlakın, adalet ve faziletin iktidarıdır.

Cumhuriyet erdemli insanların yönetimidir.

Cumhuriyet yurtta barış, dünyada barıştır.

Cumhuriyet eğitimde, ekonomide, siyasette, kültürde, sanatta çağdaş uygarlıkların düzeyine erişmektir.

Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bütün milli mücadele kahramanlarını ve vatanımızın bütünlüğü ve birliği için canını feda eden şehitlerimizi bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyor, Cumhuriyet Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum.

12-13 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan TÜRMOB 23. Olağan seçimli genel kurulunun 2019-2022 Döneminde el birliği, gönül birliği içerisinde mesleğimize katkı sunacaklarına, mesleki sorunlarımızın çözümü konusunda önemli çalışmalar yapacaklarına yürekten inanıyor ve başarılar diliyorum.

Mesleğimiz ve Meslektaşımızın sorunlarının çözümü güçlü TÜRMOB, güçlü ODALAR ile mümkün olabilir. Her fırsatta TÜRMOB ve ODALARI eleştirmeyi doğru bulmuyorum. Amacımız bu eleştirileri yaparken gerçekten mesleki sorunlarımızın çözülmesi hususunda mı, yoksa iktidar hırsı, kişisel hırslar ve egolar bağlamında sadece kendi grup mantığı çıkmazında mı, bu konuda samimi olmalıyız.

Ordu SMMM Odası olarak, meslek mensuplarımıza ve stajyerlerimize başarılı ve mutluluk dolu günler dilerim.

Sevgi ve saygılarımla