GENÇ MALİ MÜŞAVİRLER RUHSAT TÖREN RUHSATLARINI ALDI.

SMMM Yeterlilik sınavında başarılı olup Ordu Mali Müşavirler Odasına kayıt yaptıran 3 meslek mensubuna SMMM ruhsatları takdim edildi.

Meslek Mensupları;

SMMM Ayberk GÖKBAYRAK’ın SMMM Ruhsatı Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır BAŞ, Büro Tescil Belgesini Oda Saymanı Dursun Serdar YILDIRAN,

SMMM Gökhan Erdem’in SMMM Ruhsatını Ruhsatı Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır BAŞ Büro Tescil Belgesini Oda Yönetim Kurulu Üyesi Tuğba KILIÇ

SMMM Muhammet TÜRK’ün SMMM Ruhsatını Ordu Mali Müşavirler Odası Başkan Bahadır BAŞ, Büro Tescil Belgesini Oda Başkan Yardımcısı Orhan Murat GÜR Taktim Etti.

Ruhsat Törenini Değerlendiren Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır BAŞ; Zorlu bir eğitim süreci ve maratonunun ardından mesleğe yeni adım atan meslektaşımıza serbest muhasebeci mali müşavirlik ruhsatlarını teslim edeceğiz.. Ülkemizin ve Ordu ekonomisinin nabzını tutan önemli bir meslek grubuyuz. Sizler böyle büyük bir camiaya bugün dahil oldunuz.

Mali müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik mesleğinin yetki ve sorumluluklarının, ülkemizde de uluslararası standartlara uygun olarak düzenlenmesi en büyük beklentimizdir. Meslek mensupları olarak, sürekli ertelenen ve büyüyen sorunlarımızın artık çözülmesini istiyoruz. Bunun için tüm alanlarda sorunlarımızı çözüm önerilerimizi ilgililerle paylaşıyoruz.

Mesleğinize, Odanıza ve ruhsatınıza sahip çıkmanız gerekiyor. Aldığınız tüm sosyal görevler sırasında, her yerde ve her zaman mesleğinizi ve Odanızı temsil ettiğinizi unutmayın. Çok zor şartlarda elde ettiğiniz bu ruhsat, sizin ayrılacağınızdır. Ruhsatınızı asla başkalarına kullandırmayın. Meslek etik kurallarına uygun davranın. Meslektaşlarınızı küçük düşürecek eylem ve davranışlardan kaçının. Müşteri kazanmak adına fiyat rekabeti yapmayın. Defter transferlerinde sizden önceki meslek mensubuyla diyaloğu ihmal etmeyin. Oda etkinliklerine mutlaka katılın. Oda seminerlerini takip edin, sürekli kendinizi geliştirin. Yeniliklere her zaman açık olun. Yabancı dilin ve teknolojiye hakim olmanın mesleğiniz ve sizler için bir avantaj olduğunu unutmayın. Teknolojinin gelişmesi ve sosyal medya kullanımının artması, zaman zaman sorunlara da bu mecralardan çözüm aramalara sebep olabiliyor. Sizlere tavsiyem; sorunlarınızı sosyal medya ve ikili ilişkilerle çözmeye uğraşmak yerine, Odamıza ileterek çözmeyi tercih etmenizdir. Bu hem sorunların çözümünde hem de meslek örgütümüzün ve biz bilincinin güçlenmesine katkı sağlayacaktır. Oda çalışma komisyonlarında görev alarak bizlerden katkı ve desteklerinizi esirgemeyin.

İyi insan olmak iyi muhasebeci olmaktan, iyi doktor olmaktan, iyi mühendis, avukat olmaktan daha önemlidir, eğer iyi insanı yaratabilirsek müşterilerimizle ilişkilerimizde çalışanlarımız ile ilişkilerimizde, çevre ilişkilerimizde iyi insanı kurgular ve özne olarak sahneye çıkartabilirsek o zaman zaten doğal olarak iyi Mali Müşavir olacağız. Bu yüzden ben ülke ekonomisine değer katan, ülke ekonomisinin görünmeyen kahramanı olarak hizmet veren Mali Müşavirlik ailesine, Ordudan 3 meslektaşımın katılmasına sevindim. Dedi.

Belge almaya hak kazanan SMMM Ayberk GÖKBAYRAK; “Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ruhsatını alarak çeşitli zorluklarla dolu staj ve çalışma dönemini başarılı bir şekilde bitirmiş bulunmaktayım. Bu yoğun staj döneminde hem sınavlara hazırlanıp hem de iş hayatına devam etmek oldukça zorlayıcı bir dönem oldu. Sosyal olarak aktif olduğumuz, sürekli yenilik ve gelişmeleri yakından takip ettiğimiz mesleğimizde zevkli yönleri olduğu kadar zorlu ve meşakkatli bir süreç yaşamaktayız. Ülkemizdeki vergi sisteminde bir köprü konumunda olan mesleğimizin önemi her geçen gün artmakta ve verdiğim kararın doğruluğunu anlamaktayım. Mali müşavirlik mesleğine giriş sürecimde her an yanımda olan aileme benden desteğini esirgemeyen oda başkanımız Bahadır Baş’ a ve Ordu SMMM Odası’na en içten dileklerimle teşekkür ederim. “Dedi.

SMMM Gökhan ERDEM; Eğer hayaliniz serbest muhasebeci mali müşavir olmaksa amacınıza ulaşmak için çok çalışacağınız uzun seneler sizi bekliyor. Fakat merak etmeyin; hayalinize ulaştığınızda bu zorlu yolculuğun ne stresi nede yoruculuğu kalıyor Tabi ki hayallerimize kavuşmanın mutluğunu taşırken mesleğimizle ilgili başka hedefler başka hayallere dalıyoruz çünkü muhasebe derya deniz okudukça bitmeyen çalıştıkça daha fazla merak uyandıran bir meslektir Mali Müşavirlik Bende bu meslek Camiasının bir mensubu olduğum için çok mutluyum Bu yolda bende hakkı olan sayısız kişiler var her birine ayrı ayrı teşekkür ederim özelliklede Ailem ve Eşime çok teşekkür ederim. Dedi

SMMM Muhammet TÜRK; Uzun, zorlu ve sabır gerektiren bir staj ve sınav döneminden sonra bu belgeyi almaya hak kazanmış olmak çok güzel. Gerek staj sürecinde gerekse yeterlilik aşamasında bana inanan, destek veren, katkı sağlayan herkese çok teşekkür ederim. İnşallah mesleğin sorumluluğunu layıkıyla yerine getirerek Devlete ve millete hizmet etmek en büyük arzum. Bu bağlamda her zaman desteğini hissettiren, değerli bir yol gösterici olan oda başkanım Bahadır BAŞ’ a teşekkürü borç bilirim. İnşallah mesleğin omuzlarımıza yüklediği yükü layıkıyla taşırız. Dedi