ORDU MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 1-7 MART MUHASEBE HAFTASI KAPSAMINDA ORDU SGK İL MÜDÜRÜ MEHMET YAŞAR GÜNAY’A ZİYARETTE BULUNDU.

Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır BAŞ ve Kurul Üyeleri, her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan, “Muhasebe Haftası” etkinlikleri çerçevesinde Ordu SGK İl Müdürü Mehmet YAŞAR GÜNAY’ı makamında ziyaret ettiler.

Ziyarete Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır BAŞ ve Beraberinde Oda Sekreteri Mehmet Ender SÖNMEZ, Oda Saymanı Orhan Murat GÜR, Yönetim Kurulu Üyesi Ercan KIR, Disiplin Kurulu Başkanı Murat BAŞARAN SAĞRA ve TESMER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tuğrul ODABAŞ katıldı.

Oda Başkanı Bahadır BAŞ, günün anısına Ordu SGK İl Müdürü Mehmet Yaşar GÜNAY’a çiçek ve 2018 yılı Gelir Vergisi Beyanname Düzenleme Rehberi kitabı takdim etti.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Ordu SGK İl Müdürü Mehmet Yaşar GÜNAY; ‘‘Serbest muhasebeci ve mali müşavirle iş dünyamızın en yakın çalışan meslek gruplarından birisidir. Muhasebecilerin devletin vergi kayıt sisteminde ve Sosyal Güvenlik Prim Tahakkuk oluşturulmasında önemli bir görev üstlendiklerini ifade ederek , “Muhasebeciler kayıtlarını ne kadar düzgün tutarlarsa kayıt dışı ekonomi ve kayıt dışı istihdamın önlenmesinde o derece katkıda bulunur. Devlet gelirlerinin tahakkuku-tahsili konusunda mesleki sorumluluklarının bilincinde olarak bizlere destek olan serbest muhasebeci ve mali müşavirlerimize teşekkür ediyor, tüm meslek mensuplarının haftasını kutluyorum” dedi.

Ordu SMMM Odası Başkanı Bahadır BAŞ ise, 1-7 Mart Muhasebeciler Haftası dolayısıyla kurum ve kuruluşlara bir dizi ziyaretlerde bulunduklarını belirterek bu ziyaretlerden birini de serbest muhasebeci ve mali müşavirlerin en önemli paydaş kuruluşlarından olan Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne yaptıklarını söyledi.