BİLİRKİŞİLİK SERTİFİKASI ALMAYA HAK KAZANANLARA BELGELERİ DÜZENLENEN TÖRENLE TAKDİM EDİLDİ.

Ordu Mali Müşavirler Odası 10 Kasım 2018 Cumartesi Günü Saat 11.00’da Oda Toplantı Salonu’nda Bilirkişilik Temel Eğitim Sertifika Töreni düzenlendi.  Törene Oda Başkanı Bahadır BAŞ, Onursal Oda Başkanı Ertuğrul YÜKSEL, Disiplin Kurulu Başkanı Murat BAŞARAN SAĞRA Başkan Yardımcısı Ercan YURTTAŞ, Oda Saymanı Orhan Murat GÜR, Oda Sekreteri Mehmet Ender SÖNMEZ, Haksız Rekabetle Mücadele Kurulu Başkanı Sayit GÜLTEPE, Etik Kurulu Başkanı Sedat ÖZEL, Disiplin Kurulu Üyeleri Saynur TORUNOĞLU ve Abdurrahman KARAGÖZ,  Mesleki Soruşturma ve Denetim Komisyonu Üyesi İsmet ŞEN, Eğitim Komisyonu Üyesi Mustafa ERGİN ve sertifika almaya hak kazanan katılımcılar katıldı.

Oda Başkanı Bahadır BAŞ; ‘‘10 Kasım bizler için çok önemlidir. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 80. Ölüm Yıl dönümü bugün. Bu salonlar, masalar, hocalar, eğitimler ve bu Türkiye Cumhuriyeti varsa Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk sayesindedir. Kendisini ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyoruz.’’ Dedi.

Odamızda Bilirkişi Eğitimleri Alarak Sertifika Almaya Hak Kazananlar 2019 Yılında Bilirkişilik Listesinde Yer Almaları İçin 30 Kasım 2018 Tarihine Kadar Samsun Bilirkişilik Bölge Kurulu’na UYAP Üzerinden Başvuru Yapmaları Gerekmektedir. Aksi Takdirde 2019 Yılı İçerisinde Bilirkişilik Yapmaları Mümkün Olmayacaktır.

Bizler bilirkişiliğin eğitimlerini veren kısmındayız. O yüzden burada amacımız kalitenin ve niteliğin artmasıdır. Bu salonlarda toplamda üç yüz kişiye bu eğitimleri verdik. Bizim için gurur kaynağı olaylardan biriside bu eğitimler için Odamızın Onursal Oda Başkanı Ertuğrul YÜKSEL ve Oda Sekreteri Mehmet Ender SÖNMEZ olmak üzere iki tane eğitmeni var. Kendilerini Sinop’tan Rize’ye kadar bütün odaların uygulama eğitimlerini onlar yaptılar. Karadeniz’de kendi uygulama eğitimini veren tek oda şuanda sadece bizim odamızdır. Türkiye’de hiçbir odanın uygulama eğitimlerine kendi eğitmenleri gitmiyor. İki eğitmenizde bu anlamda bizlere çok katkı verdiler kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

Konuşmaların ardından, teori ve uygulama eğitimini tamamlayarak sertifika almaya hak kazananlara sertifikaları takdim edildi.