1-7 MART MUHASEBE HAFTASI KAPSAMINDA ORDU SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRÜ MEHMET YAŞAR GÜNAY ZİYARET EDİLDİ.

1-7 Mart Muhasebe Haftası Etkinlikleri Kapsamında Oda Başkanı Bahadır BAŞ, Oda Başkan Yardımcısı Ercan YURTTAŞ, Oda Sekreteri Mehmet Ender SÖNMEZ, Oda Saymanı Orhan Murat GÜR ve Oda Disiplin Kurulu Başkanı Murat BAŞARAN SAĞRA Ordu SGK İl Müdürü Mehmet Yaşar GÜNAY'ı Ziyarette bulundular.
Ziyarette konuşan Oda Başkanı Bahadır BAŞ, 1-7 Mart Muhasebeciler Haftası dolayısıyla kurum ve kuruluşlara bir dizi ziyaretlerde bulunduklarını belirterek bu ziyaretlerden birini de serbest muhasebeci ve mali müşavirlerin en önemli paydaş kuruluşlarından olan Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne yaptıklarını söyledi.
1-7 Mart Muhasebeciler Haftasında yapılacak olan etkinlikler hakkında çeşitli bilgiler verildi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren SGK İl Müdürü Mehmet Yaşar GÜNAY; 
Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlerin iş dünyasının en yakın çalıştığı meslek gruplarından birisidir. Muhasebecilerin devletin vergi kayıt sisteminde ve Sosyal Güvenlik Prim Tahakkuk oluşturulmasında önemli bir görev üstlendiklerini ifade ederek , “Muhasebeciler kayıtlarını ne kadar düzgün tutarlarsa kayıt dışı ekonomi ve kayıt dışı istihdamın önlenmesinde o derece katkıda bulunur. Devlet gelirlerinin tahakkuku-tahsili konusunda mesleki sorumluluklarının bilincinde olarak bizlere destek olan serbest muhasebeci ve mali müşavirlerimize teşekkür ediyor, tüm meslek mensuplarının haftasını kutluyorum” dedi.