MUHASEBE MESLEĞİNDE YENİ UFUKLAR SEMİNERİ

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda düzenlenen “MUHASEBE MESLEĞİNDE YENİ UFUKLAR” konulu seminere Oda Başkanımız Bahadır BAŞ, Galatasaray Üniversitesi İktisadi İdari ve Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Volkan Demir, Oda Yöneticilerimiz, Meslek Mensupları ve Stajyerlerimiz Katıldı.

Seminerin Açış Konuş Konuşmasında Oda Başkanımız Bahadır Baş; “Uzun bir aradan sonra ikinci yüz yüze seminerimiz ile beraberiz. Bugün değerli hemşerimiz ile bir gururu yaşıyoruz Galatasaray Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Volkan Demir bizimle beraber. Bir Ordu sevdalısı, memleket aşığı, bu topraklarda yetişmiş, bu topraklarda zaman geçirmiş, ilk orta ve lise öğrenimini Ordu’da tamamlamış, taşına toprağına hayran birisidir. Biz onun sadece Ordu sevdalısı olmasıyla, Galatasaray Üniversitesi Dekanı olmasıyla değil, aynı zamanda Türkiye’nin en iyi Muhasebe Finansman hocalarından birisi olmasıyla gurur duyuyoruz. Kendisinin pek çok dergisi, makalesi, yazısı olmakla, bugün baskısı tamamlanarak “ KOBİ” adlı bir kitabı daha çıktı. Olağanüstü bir kitap bugün kısaca birkaç sayfasına bakma şansım oldu, kendisine bu katkısı ve emeği için teşekkür ediyorum. Biz Ordu Mali Müşavirler Odası olarak Volkan hocamızın bu değerli kitabını ücretsiz olarak stajyer arkadaşlarımıza ulaştıracağız. Değerli meslektaşlarımızın da internet üzerinden bu kitabı almalarını öneriyorum. Kendisine şahsım ve Ordu Mali Müşavirler odası, meslektaşlarım adına muhasebe dünyasına katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

Yeni ufuklardan ve yeni bir muhasebe trendinden bahsedeceksek fayda ve değer yaratan bir muhasebe, işletmeye değer katan muhasebe, işletmeyle beraber yan yana omuz omuza olan yaşayan muhasebe kavramlarını unutmamamız, muhasebe uygulamalarına yerleştirmemiz lazım. Özellikle genç arkadaşlarımızın ekonominin, muhasebenin yeni trendleri ile bu alanlara yönelmesini istiyorum. “dedi

Galatasaray Üniversitesi İktisadi İdari ve Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Volkan Demir, “Hepiniz hoş geldiniz. Pandemi başladığı günden itibaren Ordu dışında hiçbir yerde eğitime çıkmadım. Bugün burada teknik konulardan çok kendime misyon edindiğim, hem meslek mensuplarıma yeni ufuklar açabileyim hem de ben ülke milliyetçisi olarak ülkeme kazanımlar sağlamak istiyorum. Hiçbir şirketin batmasını istemiyorum. Ekonomik hayattaki gelişmelere baktığımızda mali müşavirlerin yeni ufuk yakalayabilmesi için dünya ekonomisinin dönüşünü görmesi lazım. Bir şeyler değişiyor. Küresel işletme çevresini tanıyor muyuz? Bu bizi çok ilgilendiriyor, mali müşavirler ara eleman bulamıyor. Arz ve talebin uyuşması için orta okul sonrasında insanları mesleğe yöneltmeliyiz.” Dedi.

Seminer sonunda Galatasaray Üniversitesi İktisadi İdari ve Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Volkan Demir plaket olarak maddi desteğe ihtiyaç duyan gençlerin eğitimine destek olmak amacıyla Türk Eğitim Vakfı’na bağışta bulunularak TEV tarafından düzenlenen plaketi Oda Başkanımız Bahadır Baş takdim etti.