“Bir Avuç Toprak, Birazda Suyum Ben. Neyimle Övüneyim, İşte Buyum Ben…’’ Yunus Emre

 

Değerli Meslektaşlarım;

Kasım Ayı içerisinde; Galatasaray Üniversitesi İ.İ.B.F İşletme Bölümü Muhasebe Finansman Ana Bilim Dalı Prof. Dr. Volkan DEMİR’in katılımı ile ‘‘Muhasebe Mesleğinin Geleceği: Uzmanlaşma Ve Dijitalleşme’’ konulu semineri meslektaşlarımızın ve stajyerlerimizin katılımı ile oda hizmet binamızda gerçekleştirdik.

03-16 Kasım 2017 tarihleri arasında Odamızda düzenlenen Bilirkişilik Eğitimlerimizi tamamladık. Düzenlenen eğitimler 18 saat teori, 6 saat uygulama olmak üzere toplamda 24 saat süresi bulunmaktadır. Odamızda çeşitli meslek gruplarından 192 kişi müracaat etti, sekiz eğitim sınıfı açıldı.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. Yılında odamızda anma töreni düzenledik. Özel Sevgi Hastanesi ve EDM iletişimle Odamız Üyeleri ve Stajyerleri İçin İndirim Anlaşması yaptık. Özel kurum ve kuruluşlarla indirim anlaşmalarına devam edeceğiz.

Aralık ayı meslektaşlarımız için özel bir aydır. Hem biten bir yılın verdiği yoğunluk hem de yeni başlayacak yıl için yapılacak hazırlıklar aralık ayında meslektaşlarımızın mesailerini doldurmaktadır. Bağımsız olarak mesleki faaliyet yürüten meslek mensubu ile hizmet akdi ile faaliyet yürüten meslek mensubunun yoğunluğu genel olarak değişmemekte fakat özelde farklılaşabilmektedir. Bütün dünyanın işini biz yapıyoruz algısı ve yoğunluğu altında ömrümüz bir nehir gibi akıp gidiyor yaşamımızdan. Biz iş yetiştirme telaşında sadece akıp giden zamanı seyrediyoruz.

Aralık ayında kutlanacak pek çok hafta ve önemli günler yanında özellikle 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Haklarının verildiği gündür. Cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer almış kadınlarımızın Kadın Hakları gününü kutluyorum.

10 Aralık İnsan Hakları ve Demokrasi Günüdür. Tüm insanların dil, din, ırk, cins ve yaş gibi farklılıklarıyla doğuştan ve eşit bir şekilde sahip oldukları hak ve özgürlükleri teminat altına alan ve 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesini kutluyorum.

Yeni yılın özgürlüklerimizi sonuna kadar yaşadığımız bir yıl olmasını, meslektaşlarımızın, stajyerlerimizin ve muhasebe emekçilerinin; hayallerinin, umutlarının, ve beklentilerinin gerçekleştiği yeni bir yıl olmasını diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla,


Bahadır BAŞ

Oda Başkanı