Aklın ve Kalbin Yolu Bir Olduğunda Tüm Yollar Zafere Çıkar. / Tayfun TOPALOĞLU

Değerli Meslektaşlarım;

Gazze’de yaşanan katliam gibi kazayla birlikte kötü bir mayıs ayı geçirdik. Protesto hakkını kullanan, silahsız insanların üzerine kurşun sıkmak onlara saldırmak dünyanın en aşağılık eylemidir. Gazze’de yapılan saldırıların hiçbirini kabul etmiyor yapanları lanetliyoruz. Rahmetli olan Filistin vatandaşlarını rahmetle anıyor, yaralılara acil şifalar diliyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi Ortadoğu ve İslam Dünyası üzerinde yapılmaya çalışılan bu hain düşünceleri kısa bir zamanı kısa bir dönemi yok. 200 yıldır emperyalizm bu coğrafyaya saldırmaktadır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bu konuyla ilgili bir açıklaması var. Mazlumların hakkını savunacağız. Ortadoğu’da emperyalizmi yıkacağız diye Böyle bir dehanın ülkemizden çıkması nedeniyle onur ve mutluluk duyuyorum. Kendisini de bu vesileyle rahmetle anıyorum.  

Mayıs ayı içerisinde, Ordu Mali Müşavirler Odası olarak bir ilke imza attık. Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İŞKUR Ordu İl Müdürlüğü İşbirliği İle Bilgisayarlı Muhasebe Kursu Protokolü İmzaladık. Ordu Mali Müşavirler Odası Hizmet Binasında %20 İstihdam Garantili 25 Muhasebe Elemanına 8 Hafta Süresince Bilgisayarlı Muhasebe Kursu Vereceğiz.

Eğitimlerimize dur durak bilmeden devam ediyoruz. Mayıs ayı içerisinde iki önemli toplantı gerçekleştirdik. Bunlardan birisi Samsun SMMMO Onursal Başkanı ve SAMDEN SAMSON Bağımsız Denetim A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet HAYVALI, ADALYA Bağımsız Denetim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sorumlu Denetçi Mehmet YOLCU’nun katılımıyla Bağımsız Denetim Uygulamaları- Denetimde Dosya Düzeni konulu seminer gerçekleştirdik. Kendilerine ve meslektaşlarımıza seminere verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ediyorum.

Diğer seminerimiz ise; SGK Haftası kutlamaları nedeniyle Ordu SMMM Odası, Ordu Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ve Ordu İŞKUR Müdürlüğü işbirliği içerisinde ‘‘İşkur ve SGK Teşvikleri’’ konulu seminer düzenlendik. Ordu SGK İl Müdürü Mehmet Yaşar GÜNAY ve İşkur İl Müdürü İsa KAYMAK’a katılımları ve emekleri için teşekkür ediyorum.

Mesleki birlik ve beraberlik için sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz Mayıs ayında da devam etti. 30 meslek mensubumuz ile birlikte yurtdışı gezisinin ikincisini Sırbistan ve Bosna Hersek’te gerçekleştirdik. Ramazan Ayı nedeniyle Fatsa’da düzenlediğimiz iftar yemeğine Fatsa, Korgan, Kumru, Aybastı ve Çatalpınar’daki; Ünye’de düzenlediğimiz iftar yemeğinde de Ünye ve Akkuş’taki meslektaşlarımız, stajyerlerimiz ve aileleri ile bir araya geldik.  Keyifli ve hoş sohbetli iftar programı gerçekleştirdik.

Haziran Türkiye için önemli bir ay olacak. 24 Haziran’da Genel Seçim yapılacak. Tüm partilerde büyük bir çaba var; umarım sonuçlar demokrasinin ve Türkiye’nin kazanacağı bir tablo ortaya çıkarır.

Haziran ayında yaşayacağımız mübarek Ramazan Bayramınızı en içten duygularımla kutluyor, ülkemize ve tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini dilerim.

 

Sevgi ve saygılarımla,

Bahadır BAŞ

Oda Başkanı